KdMax Archiline

PROGRAM DO PROJEKTOWANIA BIM

BIM jest dla budownictwa przodującą technologią w związku z czym powstaje wiele coraz to nowszych i spójnych z potrzebami inżynierów rozwiązań. Aktualnie jednym z najbardziej znanych programów w technologii BIM jest program Prota. Dla specjalisty ceniącego sobie precyzyjność, komfort użytkowania oprogramowania oraz zapewnienie niezawodnego działania jest to rozwiązanie idealne.

Projektowanie konstrukcji budowlanych wymaga właściwie dobranego programu do projektowania BIM. Obecnie rynek jest bogaty w wiele rozwiązań, spośród których można wybrać najbardziej trafnie dopasowane do potrzeb, w zależności od ceny, sposobu funkcjonowania licencji czy pożądanej funkcjonalności. Każdy specjalista ma szansę znaleźć program, który spełni indywidualne oczekiwania.

Podstawowymi zadaniami programu do projektowania jest przyspieszenie oraz automatyzacja pracy przy jednoczesnym uniknięciu jak największej liczby błędów. W praktyce oznacza to intuicyjne narzędzia, które ułatwiają obsługę programu, funkcjonalność oraz niezawodne działanie. Ważnym elementem jest również zapewnienie wsparcia technicznego, zwłaszcza na początku użytkowania narzędzia. Możliwość zdalnej konsultacji technicznej, przejrzyste instrukcje, czy filmiki instruktażowe wspierają pracę oraz pomagają w sprawnym i bezproblemowym rozwiązaniu problemu bez wstrzymywania na dłuższy czas zaplanowanych zadań.

BIM w budownictwie wiąże się także z optymalizacją kosztów na każdym etapie projektu. Właśnie dlatego rozwiązanie Prota posiada wieczystą licencję, która zdecydowanie jest ogromną zaletą gdyż eliminuje dodatkowe comiesięczne wydatki przez co budżet może pozostać nienadwyrężony. Jednorazowa opłata za wykupienie narzędzia jest niewątpliwie bardziej korzystnym rozwiązaniem niż subskrybowanie usługi.

Give a Comment